Zadbany zarost dzięki zastosowaniu balsamu do brody i olejku

Wielu panów decyduje się na zostanie tak zwanym brodaczem, jednakże trzeba pamiętać o tym, że zaniedbany zarost przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego.

Aby broda nie zaczęła żyć własnym życiem, konieczne jest jej ujarzmienie za pomocą odpowiednich kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Warto więc zainwestować w dobry szampon, balsam do brody i olejek.

Jak dbać o brodę?

Broda może stanowić oryginalną ozdobę mężczyzny pod warunkiem, że będzie się estetycznie prezentować. W przeciwnym razie oszpeci i może wręcz odpychać płeć piękną. Okazuje się, że broda wymaga znacznie więcej atencji ze strony posiadacza niż ma to miejsce w przypadku krótkiego zarostu. Pierwszym krokiem w pielęgnacji jest oczyszczenie brody szamponem. Sprawdzą się tutaj preparaty ziołowe lub te przeznaczone dla dzieci. Następnym etapem jest tonizowanie i olejowanie brody. Dzięki olejkowi włoski zostaną zmiękczone, co nawilży skórę pod brodą i ułatwi stylizację. Tonik działa podobnie co olejek, jednakże łatwiej jest go rozprowadzić i jest znacznie bardziej rozcieńczony. Łatwiejszy w stosowaniu jest balsam do brody, który jest idealnym rozwiązaniem dla delikatnej skóry i słabych włosów. Balsam działa silnie regenerująco, szybciej się wchłania i nie obciąża tak bardzo brody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Broda i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *